Особистий інструметарій
Ви знаходитеся тут: Головна Викладачі Згуровський М. З.
Навігація
Вхід


Ви забули пароль?
 
Document Actions
  • Send this page to somebody
  • Print this page
  • English
  • Русский
  • Українська

Згуровський М. З.

Директор ННК "Інститут прикладного системного аналізу", завідувач кафедри ММСА

Згуровський Михайло Захарович — д.т.н., проф., ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (НТУУ «КПІ»), директор Навчально-наукового комплексу «Інститут прикладного системного аналізу» (ННК «ІПСА»), завідувач кафедри математичних методів системного аналізу ННК «ІПСА» НТУУ «КПІ», член Президії Національної академії наук України, дійсний член Академії педагогічних наук України, іноземний член Російської академії наук.

М.З. Згуровський — відомий вчений в області кібернетики, системного аналізу, теорії прийняття рішень. Він узагальнив базові положення теорії системного аналізу, заклав основи системної математики, запропонував новий підхід до теорії екстремальних задач для нелінійних операторних, диференціально-операторних рівнянь і включень, варіаційних нерівностей. Також заклав основи аксіоматичного вивчення нелінійних багатозначних відображень та в їхніх термінах встановив властивості розв’язуючих операторів систем, які складаються з операторних та диференціально-операторних рівнянь. Виявив умови розв’язності та властивості розв’язків екстремальних задач, побудував їхні слабкі розширення та необхідні умови оптимальності в формі варіаційних нерівностей. Розробив методи регуляризації та обгрунтував апроксимаційні схеми.

Найвідоміші результати його прикладних наукових досліджень відносяться до області математичної геофізики, геоінформатики, соціально-економічним проблемам сучасного суспільства.

У науковій школі М.З.Згуровського підготовлено 9 докторів і більше 40 кандидатів наук. Він є автором 50 винаходів, автором та співавтором понад 400 наукових праць, 38 монографій та підручників, що видані в Німеччині, Польщі, Японії, Україні та інших країнах світу.

Під науковим керівництвом М.З.Згуровського в Україні створено: Інститут прикладного системного аналізу Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки України, Світовий центр даних «Геоінформатика та сталий розвиток», що спеціалізується в галузі геоінформатики у проблемному полі глобального моделювання процесів сталого розвитку та оцінювання глобальних ризиків щодо безпеки і якості життя людства.

М.З.Згуровський — член багатьох вітчизняних і зарубіжних наукових товариств, член Київського математичного товариства, член наукового комітету Світової системи даних (WDS, Франція, Париж), член правління Світової мережі знань з освіти і наукового обміну (EDNES, Франція, Страсбург), національний представник України в міжнародній Раді науки (ICSU, Франція, Париж), член виконавчої Ради Комітету з питань даних у науках і технологіях (CODATA, Франція, Париж), член наглядової Ради Українського науково-технологічного центру (УНТЦ, Україна, Київ), президент мережі університетів країн Чорноморського регіону (BSUN, Румунія, Констанція), президент Центрального Східноєвропейського інституту сталого розвитку.

М.З.Згуровський — Заслужений діяч науки і техніки України, тричі Лауреат Державної премії України в області науки і техніки (1990, 1999, 2005), премій Національної академії наук України ім. В.М.Глушкова (1994) та ім. В.С.Михалевича (2004).

За досягнення в області науки, освіти та розвитку міжнародної співпраці М.З.Згуровський удостоєний державних нагород України, Італії, Естонії, В’єтнаму, Російської академії наук, Польського наукового товариства. Він є членом редколегій низки вітчизняних та зарубіжних наукових журналів, головним редактором журналу «Системні дослідження та інформаційні технології» Національної академії наук України.