Особистий інструметарій
Ви знаходитеся тут: Головна Викладачі Яковлева А. П.
Навігація
Вхід


Ви забули пароль?
 
Document Actions
  • Send this page to somebody
  • Print this page
  • English
  • Русский
  • Українська

Яковлева А. П.

Керівник учбово-організаціонного відділу ННК "ІПСА"

Яковлева Алла Петрівна — к.ф.-м.н., доц., доцент кафедри математичних методів системного аналізу, заступник декана факультету системних досліджень ННК «ІПСА» НТУУ «КПІ».

Закінчила з відзнакою механіко-математичний факультет Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка (кафедра диференціальних рівнянь) в 1974 р. З 1974 по 1978 навчалася та успішно закінчила аспіратнуру Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова АН України (відділ чисельних методів оптимізації). У 1979 захистила під керівництвом д.ф.-м.н., проф. Б.Н. Пшеничного кандидатську дисертацію на тему «Необхідні умови екстремуму для диференціальних включень з післядією» (спеціальність 01.01.09 — математична кібернетика. З 1978 по 1999 працювала спочатку молодшим, а потім старшим науковим співробітником відділу чисельних методів оптимізації. За наукові досягнення була двічі Соросівським лауреатом. З 1999 по теперішній час — доцент кафедри математичних методів системного аналізу, старший науковий співробітник науково-дослідного відділу системної математики, заступник декана факультету системних досліджень ННК «ІПСА» НТУУ «КПІ».

Викладає лекції, проводить практичні заняття та лабораторні роботи з курсів «Методи оптимізації» та «Методи оптимального керування».

Активно займається науковою діяльністю в області диференціальних включень та багатозначних відображень; в області теорії необхідних умов екстремуму; теорії живучості в системах з пам’яттю, прикладних задач теорії оптимального керування.

Спеціаліст з теорії оптимізації, багатозначного аналізу та систем з передісторією. Виконавець та відповідальний виконавець ряду наукових тем, які виконувались на замовлення Президії Національної Академії Наук України та Міністерства освіти і науки України.

Автор понад 100 наукових та навчально-методичних праць. З них основні: «Necessory extremum conditions for differential inclusion with afteraffect» (1992); «Оптимизационная задача и необходимые условия экстремума для дифференциальных включений с памятью» (1992); «О проблеме живучести для функционально-дифференциальных включений» (2000); «Урахування залежності часу добігання води від її рівня витрат» (2003).
http://intellect.mmsa.kpi.ua/profile/yap1