Особистий інструметарій
Ви знаходитеся тут: Головна Викладачі Макаренко О. С.
Навігація
Вхід


Ви забули пароль?
 
Document Actions
  • Send this page to somebody
  • Print this page
  • English
  • Русский
  • Українська

Макаренко О. С.

Макаренко Олександр Сергійович — д.ф.-м.н., проф., завідувач науково-дослідного відділу прикладного нелінійного аналізу ННК «ІПСА» НТУУ «КПІ», професор кафедри математичних методів системного аналізу ННК «ІПСА» НТУУ «КПІ» (за сумісництвом).

Закінчив факультет молекулярної та хімічної фізики Московського фізико-технічного інституту в 1974 р. З 1974 по 1990 працював в інститутах НАН України. З 1990 по 1993 навчався та успішно закінчив докторантуру КПІ. В 1985 захистив кандидатську дисертацію «Математичне моделювання швидкоплинних процесів теплопереносу» за спеціальністю 01.04.02 — теоретична та математична фізика. В 1996 захистив докторську дисертацію «Математичне моделювання швидкоплинних процесів тепло- та массопереносу» (спеціальність 01.05.02 — математичне моделювання та обчислювальні методи, наукові консультанти М.З.Згуровський та В.О.Даниленко). З 1993 — доцент, з 1996 — професор кафедри математичних методів системного аналізу. З 2007 завідувач науково-дослідного відділу прикладного нелінійного аналізу ННК «ІПСА».

Викладає лекції з курсів навчальних дисциплін «Математичне моделювання соціальних процесів», «Методи оптимізації та математичне моделювання», «Глобальне моделювання сталого розвитку».

Організатор освітньої спеціальності «Соціальна інформатика».

Наукову діяльність проводить в областях математичного моделювання; теорії складності та хаосу; теорії самоорганізації та синергетики; обчислювальних методів; теорії систем з пам’яттю; систем з антиcипацією; клітинних автоматів; нейромереж; проблем сталого розвитку; проблем мозку та свідомості.

Учасник і організатор 150 міжнародних та вітчизняних наукових конференцій та міжнародних семінарів, з них більше 50 закордонних. Відвідував з науковими візитами університети Гронінгену, Салерно, Відня, Риму, Кракова. Виконавець 10 іноземних наукових проектів.

Виконавець та відповідальний виконавець ряду наукових тем, які виконувались на замовлення Президії Національної Академії Наук України та Міністерства освіти і науки України.

Підготував 2 кандидатів наук.

Автор понад 300 наукових праць, з них понад 100, опублікованих в іноземних наукових виданнях. Серед них: «Self-organization in nonlocal non-equilibrium media» (у співавт. Danilenko V., Danevich T., Skurativskyi S. Vladimirov V.) (2011); «Toward Cellular Automata Football Models with Mentality Accounting» (у співавт. —D.Krushinski, A.Musienko, B.Goldengorin) (2010); «Recent Advances in Nonlinear Dynamics and Synchronization: Theory and applications» (у співавт. — Kyamakya K., Halang W.A., Unger H., Chedjou J.C., Rulkov N.F., Li Z.) (2009).
http://intellect.mmsa.kpi.ua/profile/mos42