Особистий інструметарій
Ви знаходитеся тут: Головна Міжнародний офіс Міжнародні конкурси та програми. Джерело №158
Document Actions
  • Send this page to somebody
  • Print this page
  • English
  • Русский
  • Українська

Міжнародні конкурси та програми. Джерело №158

Відділ міжнародних проектів повідомляє про вихід 158 випуску інформаційної системи „Джерело” в галузі міжнародної науково-технічної та зовнішньоекономічної діяльності НТУУ „КПІ”

 

У номері представлені матеріали:

 

1.    4-Й КОНКУРС ПРОГРАМИ ТЕМПУС IV

 

4-й конкурс проектів програми Темпус IV відкрито. Кінцевий термін подання проектних заявок 15 лютого 2011 р.

 

Перш за все необхідно уважно прочитати інструкції з описом програми Темпус IV, умовами участі, правилами та пріоритетами для написання проектів у документі за посиланням:

http://eacea.ec.europa.eu/tempus/funding/2010/documents/4th_call_application_guideline_en.pdf

 

Детальніше: http://eacea.ec.europa.eu/tempus/funding/2010/call_eacea_32_2010_en.php

 

2.    ІІ ТРИСТОРОННІЙ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

 

Державний фонд фундаментальних досліджень  України (ДФФД), Російський фонд фундаментальних досліджень (РФФД) і Білоруський  республіканський фонд фундаментальних досліджень (БРФФД)  відповідно до угод про  співробітництво оголошують другий тристоронній міжрегіональний конкурс проектів   фундаментальних наукових досліджень для фінансової підтримки актуальних досліджень з актуальних проблем природокористування і екології, що виконуються спільно науковцями Чернігівської, Брянської та Гомельської областей, на 2010 – 2011 роки з можливим залученням фахівців з інших регіонів.

 

 

Конкурс проводиться за наступною тематикою:

-    проблеми міграції й накопичення забруднюючих речовин у ландшафтних та трофічних ланцюгах;

-    антропогенні й техногенні фактори та стійкий розвиток агроекосистем;

-    лісні, водні, грунтові екосистеми в умовах антропогенного і техногенного впливу, проблеми відновлення і використання порушених природних екосистем;

-    питання моніторингу та інформаційно-аналітичні системи прогнозування стану природного середовища внаслідок господарської діяльності і надзвичайних ситуацій, дистанційне зондування поверхні Землі з метою екологічної безпеки.

 

Запити на конкурс подаються одночасно в Фонди трьох країн відповідно до встановлених форм, при цьому українські вчені подають запити до ДФФД, російські – до РФФД, білоруські - до БРФФД.

Вчений може бути керівником тільки одного проекту.

Назва проекту, ключові слова, основні формулювання у трьох заявках повинні бути ідентичними, а програма досліджень - взаємно погоджена за змістом і термінами. У програмі досліджень повинно бути чітко зазначено, які завдання виконує кожна сторона.

ДФФД України приймає запити наукових колективів та окремих учених України, які постійно проживають і працюють в Україні.

 

Запити на конкурс у ДФФД подаються до 3 листопада 2010 року включно.

 

Детальніше:

http://dffd.itdev.org.ua/Joomla/index.php/uk/2010-07-16-08-20-35/130-ii-43

 

3.    КОНКУРС НА ОТРИМАННЯ СТИПЕНДІЙ ДЛЯ НАВЧАННЯ ТА НАБУТТЯ СТУПЕНЮ МАГІСТРА В АЗІАТСЬКО-ТИХООКЕАНСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ РІЦУМЕЙКАН

 

Міністерство освіти, культури, спорту, науки та технології Японії, спільна програма японського та світового банків, а також Азіатський банк розвитку оголошують конкурс на отримання стипендій для навчання та набуття ступеню магістра в Азіатсько-Тихоокеанському університеті Ріцумейкан (м. Беппу, перфектура Ойта).

Витрати на переліт, навчання та проживання оплачуються приймаючою стороною.

 

Заявки на отримання стипендій можуть подавати громадяни України, які:

·       здобули ступінь бакалавра у ВНЗ, які мають ліцензію Міністерства освіти і науки України;

·       мають академічні досягнення;

·       досконало володіють англійською мовою.

Вартість подання заявки становить 5 000 японських ієн або 57 дол. США за поточним курсом.

Заявки приймаються до 30 листопада 2010 року (стипендія Міністерства освіти, культури, спорту, науки та технології Японії) та до 31 березня 2011 року (стипендії за спільною програмою японського та світового банків, а також Азіатського банку розвитку).

 

Детальніше:

http://www.apu.ac.jp/graduate/

 

4.    ПРОГРАМА НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА МІЖ УКРАЇНОЮ І НІМЕЧЧИНОЮ

 

Науково-технічне співробітництво між Україною і Німеччиною здійснюється на основі Спільної декларації Федерального міністерства досліджень і технологій ФРН та Державного комітету України у справах науки і техніки про науково-технічне співробітництво від 10 червня 1993 року.

Згідно з цією декларацією Міністерством освіти і науки України та Федеральним міністерством освіти і науки Німеччини здійснюється підтримка обміну візитами в рамках виконання спільних науково-дослідних проектів за такими пріоритетними напрямами:

- співробітництво в галузі матеріалознавства, фізики та хімії, біотехнологій, інформаційних технологій, нанофізики та нанотехнологій, захисту навколишнього середовища;

- дослідження в галузі охорони здоров’я, ефективна боротьба із захворюваннями;

- трансфер технологій та створення підприємств, орієнтованих на створення передових технологій;

- наукові дослідження та інновації на малих та середніх підприємствах.

Конкурс є відкритим для державних вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ та підприємств обох країн.

На конкурс подається проектна пропозиція за формою, наданою у додатку, спільно з німецьким партнером:

-    українським ученим - до департаменту міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства освіти і науки України;

-    німецьким ученим - до Міжнародного бюро Федерального міністерства освіти і науки Німеччини при Німецькому аерокосмічному центрі (Interational Bureau of the Federal Ministry of Education and Research of Germany, German Aerospace Center).

В разі позитивної експертної оцінки Міністерством освіти і науки України та Федеральним міністерством освіти і наукових досліджень Німеччини проект приймається до виконання на 2-річний період. Можливе продовження проекту до 3-річного періоду за умови погодження обома міністерствами.

Заявки на конкурс подаються до 31 листопада поточного року.

 

В рамках проектів фінансуються:

-    транспортні витрати (бере на себе направляюча сторона);

-    добові та проживання (бере на себе приймаюча сторона).

 

Детальніше:

http://nauka-online.org/content/konkurs-spilnykh-naukovo-doslidnykh-proektiv-u-ramkakh-prohramy-naukovo-tekhnichnoho-spivrob

 

 Випуск № 158 інформаційної системи «Джерело» можна знайти на сайті: http://ipd.kpi.ua